Het Vijf punten plan! - Montesquieu Instituut

Montesquieu Instituut van wetenschap naar samenleving

Het Vijf punten plan!

Met dank overgenomen van Christen Democratisch Jongeren Appel (CDJA), gepubliceerd op donderdag 21 juni 2012.

CDJA Peelland presenteert het vijfpunten plan voor onze regio!

Lees hieronder het vijfpunten plan

Investeer in de generatie, die voor de toekomst van ons land kan zorgen.

1. CDJA Peelland wil meer Brabantse Kamerleden zien!

Het CDJA Peelland zou graag meer Tweede Kamerleden zien uit de mooie provincie Noord-Brabant, en dan zeker uit de mooie Brainportregio Peelland (Asten, Someren, Deurne, Gemert-Bakel, Laarbeek & Helmond).

2. CDJA Peelland wil een OV chipkaart voor jongeren onder de 18!

Het CDA moet zich sterk maken voor een OV-kaart voor MBO-studenten, die als gevolg van hun jonge leeftijd nog geen OV-kaart krijgen, terwijl zij wel via het openbaar vervoer hun opleiding moeten bereiken. Dit is vooral in de regio Peelland een probleem.

3. CDJA Peelland wil dat de basisbeurs behouden blijft!

In een kennisregio als Peelland willen we graag zien dat de basisbeurs behouden blijft. Opnieuw willen partijen tornen aan deze studiefinancering. Het CDA wil de basisbeurs in de huidige vorm in stand houden. Daardoor blijft het hoger onderwijs voor zoveel mogelijk mensen toegankelijk.

4. CDJA Peelland wil dat de stagevergoeding verplicht wordt!

Stage is in de loop van de jaren veel veranderd. Het is veel intensiever en soms ook moeilijker geworden. Scholen en bedrijven moeten leerlingen daarin bijstaan en actief begeleiden. We krijgen veel signalen dat dat te weinig gebeurt. Een stagevergoeding is toepasselijk. Bedrijven en scholen vragen veel van de leerling. Dan is het in onze optiek normaal dat een student een vergoeding krijgt voor zijn harde inzet! Voor wat hoort wat toch? Scholen en instellingen aansporen tot meer samenwerking. De regering heeft op dit moment geen heldere visie omtrent stagevergoeding (bedrijven zijn nu eenmaal niet verplicht om een vergoeding te verschaffen).

5. CDJA Peelland wil meer fietsenstallingen op stations!

Fietsen moet gestimuleerd worden omdat fietsen een duurzame manier is van vervoer. Fietsen is gezond en bespaart energie. Er moeten daarom meer fietsenstallingen komen op station Deurne en station Helmond.


Meer over...

enveloppe

Delen

Mobiele versie Europa Nu