Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Mr.Drs. M.C.G. (Mona) Keijzer

foto Mr.Drs. M.C.G. (Mona) Keijzervergrootglas Mona Keijzer (1968) is sinds 20 september 2012 lid van de CDA-Tweede Kamerfractie. Zij was in 2012 kandidaat-lijsttrekker van het CDA. Mevrouw Keijzer was advocaat en mediator en is in 2007-2012 wethouder van Purmerend. Zij is woordvoerder verpleeg- en thuiszorg en cultuur.

CDA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, kandidaat-lijsttrekker

1.

voornamen (roepnaam)

Maria Cornelia Gezina (Mona)

2.

personalia

geboorteplaats en -datum
Volendam (gem. Edam-Volendam), 9 oktober 1968

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

3.

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1991

4.

hoofdfuncties

  • juridisch beleidambtenaar afdeling milieu, gemeente Waterland, van 1991 tot 1992 
  • managementtrainee, factulteit Letteren, Rijksuniversiteit Leiden, van 1993 tot 1994 
  • jurist, Inspectie Milieuhygiëne Gelderland, van 1995 tot 1997 
  • lid gemeenteraad van Waterland, van 1996 tot 2002 
  • jurist afdeling milieuzaken, gemeente Almere, van 1997 tot 1998 
  • wethouder (van welzijn, cultuur, onderwijs, sociale zaken, ruimtelijke ordening, milieu, volkshuisvesting) van Waterland, van april 1998 tot februari 2006 
  • advocaat en mediator, "Abma Schreurs Advocaten Notarissen", van januari 2005 tot 25 oktober 2006 
  • wethouder (van maatschappelijk welzijn, zorg, jeugdzorg, sport en recreatie) van Purmerend, van 5 november 2007 tot 12 juli 2012 
  • lid gemeenteraad van Purmerend, van 11 maart 2010 tot 21 april 2010 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012 

5.

partijpolitieke functies

overzicht
  • vicefractievoorzitter CDA Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 25 september 2012 

vorige
  • fractievoorzitter CDA gemeenteraad van Waterland 
  • lid bestuur CDA Noord-Holland 
  • lid Strategisch Beraad CDA 

lijsttrekkerschap etc.
  • lijsttrekker CDA gemeenteraadsverkiezingen Purmerend, 2010 

6.

nevenfuncties

vorige
  • lid bestuurs GGD Zaanstreek 
  • lid bestuur Landschap Waterland 
  • lid bestuur Recreatieschap 't Twiske 
  • lid commissie Laag Holland 
  • lid projectgroep "Lang Leve Thuis" 

7.

opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Sint Werenfridus College te Hoorn, van 1981 tot 1987 

academische studie
  • bestuurskunde: juridische bestuurskunde, Universiteit van Amsterdam, van 1987 tot 1992 
  • Nederlands recht: ruimtelijke-ordeningsrecht, milieurecht, milieubeleid, Universiteit van Amsterdam, van 1992 tot 1997 

post-academisch onderwijs
  • advocatenopleiding, 2006 
  • opleiding mediator, 2006 

8.

wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in mei 2012 kandidaat voor het lijsttrekkerschap van het CDA en eindigde bij een verkiezing door de leden met 26 procent van de stemmen als tweede achter Van Haersma Buma 

uit de privésfeer
Haar vader werkte in de bouw

verkiezingen
  • Was in 2010 bij de Tweede Kamerverkiezingen nummer 67 op de CDA-kandidatenlijst 
  • Was in 2012 bij de Tweede Kamerverkiezingen nummer 2 op de CDA-kandidatenlijst 

woonplaats
Ilpendam

e-mailadres
m.keijzer@tweedekamer.nl

9.

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • Laurens Berentsen, "Mona Keijzer boegbeeld vernieuwing CDA", Het Financieele Dagblad, 13 juni 2012 
  • Freek Staps, "Huppetee, daar sta ik dan", NRC Weekend, 22 en 23 december 2012 

10.

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
5 kinderen