Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Dr. E.P. (Ep) Verkerk

foto Dr. E.P. (Ep) Verkerk
vergrootglas
bron: historische vereniging Boskoop
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Altijd goedgeluimd ARP-Tweede Kamerlid, dat die functie combineerde met het burgemeesterschap van Boskoop. Was daarvoor burgemeester in de Bommelerwaard, een ambt dat hij al op zijn vijfentwintigste bekleedde. Specialist van zijn fractie op het gebied van het vervoer, de PTT-aangelegenheden en het binnenlands bestuur. Bekleedde functies bij organisaties op het gebied van het wegvervoer en van de bescherming bevolking.

ARP
in de periode 1946-1963: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Elias Pieter (Ep)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Culemborg, 25 juli 1899

overlijdensplaats en -datum
Brouwershaven, 8 november 1977

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (7/8)

  • burgemeester van Hedel, van 1 juli 1925 tot 1 december 1933
  • burgemeester van Kerkwijk, van 1 juli 1925 tot 1 december 1933
  • burgemeester van Boskoop, van 1 december 1933 tot december 1944
  • advocaat te Boskoop, van 1944 tot 1 september 1946
  • burgemeester van Boskoop, van 5 mei 1945 tot 1 augustus 1964 (formeel herbenoemd per 1 september 1946)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 juni 1946 tot 5 juni 1963
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 20 juni 1946 tot 6 juli 1954

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/16)

  • voorzitter Economisch Bureau voor het Weg- en Watervervoer, omstreeks 1967
  • lid bestuur Christelijke Middenstandsraad

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter bijzondere commissie voor de ontwerp-Vorderingswet (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 november 1958 tot oktober 1962
  • voorzitter bijzondere commissie voor de ontwerp-Wet discriminaties vervoer van kolen en staal (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 23 oktober 1962 tot april 1963

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Voerde in 1960 namens zijn fractie het woord bij de behandeling van de ontwerp-Wet op de dierenbescherming
  • Interpelleerde op 9 juli 1958 minister Algera over de nieuwe veerrechten op de Westerschelde

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was als oudste lid in jaren in 1958 een keer fungerend Tweede Kamervoorzitter

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.