Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

A.A.E. (Aranka) Goyert

foto A.A.E. (Aranka) Goyert
vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Oud-gedeputeerde van Noord-Holland, die vier jaar Eerste Kamerlid voor het CDA was. Hield zich als Eerste Kamerlid vooral bezig met sociale zaken (arbeidsparticipatie, sociale werkvoorziening) en onderwijs. In haar werkzame leven vooral actief en deskundig op het gebied van de arbeidsvoorziening, onder meer als arbeidsbemiddelaar, directeur van een Gewestelijk Arbeidsbureau (zij was de eerste vrouwelijke directeur) en van de Regionale Arbeidsvoorziening in Kennemerland.

CDA
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Aranka Adriana Erzsébet (Aranka)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 10 april 1941

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 15 april 1991 tot 14 januari 2002
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met openluchtrecreatie, onderwijs, personeel en organisatie, arbeidsmarktprojecten en onderzoek) van Noord-Holland, van april 1999 tot 14 januari 2002
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur PCOB (Protestants-Christelijke Ouderenbond), gewest Noord-Holland, vanaf 2003

vorige (2/10)
  • voorzitter bestuur coöperatieve vereniging recreatiepark "Giethmenseveld", van 2004 tot 2008
  • parttime adviseur van veranderingsprocessen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Legde eind november 2001 het lidmaatschap van Gedeputeerde Staten vanwege medische redenen neer
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.