Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

W.H. (Helmi) Huijbregts-Schiedon

foto W.H. (Helmi) Huijbregts-Schiedon
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Helmi Huijbregts (1948) is sinds 12 juni 2007 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer. Zij was tot 1 maart 2009 burgemeester van Oosterhout en was eerder lid Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. In 2010-2011 was mevrouw Huijbregts waarnemend burgemeester van Roosendaal, in 2013-2014 van Lochem en in 2015 in Bronckhorst. In de Eerste Kamer houdt zij zich onder meer bezig met binnenlands bestuur, bestuurlijke vernieuwing, milieu en ruimtelijke ordening. Zij is vicefractievoorzitter en in 2019 was zij voorzitter van de tijdelijke EK-commissie uitwerking gedragscode integriteit.

VVD
in de periode 2007-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Wilhelmina Hendrica (Helmi)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 13 mei 1948

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1977

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 juni 2007
  • waarnemend burgemeester van Bronckhorst, van 2 februari 2015 tot 22 oktober 2015
  • waarnemend fractievoorzitter VVD Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 3 november 2015 tot 24 november 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • informateur collegevorming provincie Noord-Brabant, vanaf maart 2019

vorige (2/32)
  • voorzitter Raad van Commissarissen N.V. "Intergas", van 2002 tot juni 2018
  • voorzitter tijdelijke commissie Bestuurskracht Gelderland, 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid tijdelijke commissie werkwijze (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 september 2016 tot 11 juli 2017
  • voorzitter tijdelijke commissie uitwerking gedragscode integriteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 19 februari 2019 tot 16 april 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar echtgenoot was directeur bij de Rijksgebouwendienst

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.