Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

J.G. (Janny) Vlietstra

foto J.G. (Janny) Vlietstra
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Janny Vlietstra (1948) is sinds 12 september 2017 Eerste Kamerlid voor de PvdA. Eerder was zij dat van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015. Mevrouw Vlietstra was negen jaar wethouder van Leeuwarden en veertien jaar burgemeester van Winschoten. In 2009-2011 was zij lid van Gedeputeerde Staten van Drenthe. Aanvankelijk was zij werkzaam in het vormingswerk en als docente in het HBO. Zij was waarnemend burgemeester van De Wolden, van Marum, en in 2013-2015 van Haren (Gr.). Als Kamerlid is zij voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking.

PvdA
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Janny Griet (Janny)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 13 april 1948

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/13)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • waarnemend burgemeester van Marum (Gr.), van 13 september 2012 tot 1 mei 2013
  • waarnemend burgemeester van Haren (Gr.), van 1 mei 2013 tot 1 mei 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 september 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/12)
  • lid Raad van Toezicht "The Hague Academy for Local Governance", vanaf 2017
  • lid bestuur VNG-fonds voor noodhulp, wederopbouw en vredesbevordering, vanaf 2018

vorige (2/34)
  • lid Raad van Advies HEC/ROI
  • lid Raad van Toezicht University Campus Fryslân, van 4 november 2011 tot 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 februari 2013 tot 9 juni 2015
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 20 februari 2018

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Noord-Nederlands Orkest, vanaf 1 januari 2013

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.