Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

W.J.H. (Helma) Lodders

foto W.J.H. (Helma) Lodders
vergrootglas
bron: Helma Lodders
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Werkzaam en veelzijdig VVD-Tweede Kamerlid, dat tijdens de coronacrisis bekendheid kreeg als commissievoorzitter. Afkomstig uit een agrarisch gezin en zelf enige tijd landbouw-woordvoerder van haar fractie. Daarnaast hield zij zich in de bijna elf jaar als Kamerlid onder meer bezig met natuurbeleid, arbeidsmarktbeleid in de zorg, fiscale zaken, financiële verhoudingen decentrale overheden, kredietfaciliteiten, pensioenen en kansspelen. Werd opgeleid voor de kraamzorg en was voor zij in de Haagse politiek kwam zes jaar wethouder in Zeewolde. Werkte voorts in de financiële dienstverlening en was zelfstandig adviseur. Van september 2014 tot maart 2021 voorzitter van de vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Vertegenwoordiger uit en van Flevoland, die soms opviel door uitbundige kleding.

VVD
in de periode 2010-2021: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Wilhelmina Jenneke Helena (Helma)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Klundert, 21 juni 1968

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1991

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 31 maart 2021
  • voorzitter Vee&Logistiek Nederland, vanaf 8 mei 2021
  • voorzitter VNLOK (Vergunde NederLandse Online Kansspelaanbieders), vanaf 9 september 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • penningmeester Stichting voor Politiek-Wetenschappelijk Onderzoek, vanaf 16 november 2017
  • lid jury prijs 'De Actuaris van het jaar', vanaf 27 maart 2018

vorige (2/8)
  • lid Raad van Toezicht RSG "Slingerbos/Levant", school voor vmbo t/m vwo, van 1 januari 2011 tot december 2013
  • voorzitter Raad van Toezicht Omroep Flevoland, van november 2014 tot 1 september 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter algemene commissie voor Wonen en Rijksdienst (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 21 november 2012 tot 23 september 2014
  • voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 23 september 2014 tot 31 maart 2021

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Wierde te Breda, vanaf september 2011
  • lid Comité van Aanbeveling Vereniging Flevoboulevard, vanaf april 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Diende in 2015 een initiatiefwetsvoorstel in over de mogelijkheid van het gedurende de gehele uitkeringsperiode flexibel maken van pensioenaanspraken. Het voorstel is in 2016 aangenomen. (34.255)
  • Vanaf december 2017 was zij woordvoerster belastingen en landbouw.

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 29 januari 2021.