Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

M. (Mohammed) Mohandis

foto M. (Mohammed) Mohandis
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Mohammed Mohandis (1985) was in de periode 2012-2017 Tweede Kamerlid voor de PvdA. Hij begon zijn politieke loopbaan bij de Jonge Socialisten en in de gemeenteraad van Gouda en werkte onder meer bij FORUM, het kennisinstituut voor multiculturele vraagstukken. Als Kamerlid was hij woordvoerder hoger onderwijs, lerarenbeleid, wetenschap en media. Sinds 2020 is hij voorzitter van de uitvoeringsorganisatie van de combinatie van belangenbehartigers van scholieren. Hij was opnieuw kandidaat bij de Tweede Kamerverkiezingen 2021

PvdA
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer, kandidaat Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Mohammed (Mohammed)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gouda, 28 juni 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 23 maart 2017
  • projectleider Public Affairs, mboRijnland, vanaf september 2018
  • lid gemeenteraad van Gouda, vanaf 29 maart 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid college ambassadeurs, Goudse Weekendschool, vanaf oktober 2017
  • voorzitter Stichting Combo (uitvoeringsorganisatie van de combinatie van belangenbehartigers van scholieren), vanaf 1 maart 2020

vorige (2/4)
  • ambassadeur Stichting Panna Voetbal Gouda, van 30 april 2008 tot september 2012
  • secretaris GoudaPot, van september 2016 tot januari 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • lid van enkele comités van aanbeveling
  • lid Netwerk van Jonge Politici in de PvdA

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Zette zich tijdens onderhandelingen over het sociaal leenstelsel succesvol in voor invoering van de OV-reiskaart voor minderjarige mbo’ers
  • Een door hem en Pieter Duisenberg (VVD) ingediende en door de LSVB gesteunde motie betreffende ‘het studeren op eigen tempo’ leidde tot een experiment op diverse hoger onderwijsinstellingen

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2006 en 2010 met voorkeurstemmen tot raadslid in Gouda gekozen
  • Was in 2007 finalist bij de verkiezing van jong raadslid van het jaar

uit de privésfeer
  • Geeft gastlessen op scholen over interculturele communicatie en integratiethema's
  • Geeft als 'Goudoloog' rondleidingen in Gouda
  • Zoon van een eerste generatie Marokkaanse Nederlanders
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.