Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

J.G.P. (Joyce) Vermue

foto J.G.P. (Joyce) Vermue
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Uit Zeeuwsch-Vlaanderen afkomstig PvdA-Tweede Kamerlid. Zat anderhalf jaar in het parlement, aanvankelijk als tijdelijk vervanger van Manon Fokke. Tot 2016 was zij directeur van de Stichting Welzijn in West-Zeeuws-Vlaanderen. Eerder was zij onder meer sociaal werker. In de Kamer hield zij zich onder meer bezig met financiën (rijksuitgaven), onderwijs en cultuur (subsidiebeleid) en zorg (geneesmiddelen). Sinds juli 2019 is mevrouw Vermue burgemeester van Zundert.

PvdA
in de periode 2015-2017: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Joyce Gabriëlle Petrus (Joyce)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oostburg, 22 juni 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 september 2015 tot 23 maart 2017
  • adviseur strategische samenwerking "ZorgSaam-Zorggroep Zeeuws-Vlaanderen", van juli 2017 tot 1 juli 2019
  • burgemeester van Zundert, vanaf 3 juli 2019

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 22 september tot 5 november 2015 Manon Fokke als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter Ondernemingsraad, Stichting Maatschappelijk Werk Zeeuwsch-Vlaanderen, van september 2008 tot september 2010

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.