Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Mr.Dr. A.G.J.M. (Ton) Rombouts

foto Mr.Dr. A.G.J.M. (Ton) Rombouts
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Ton Rombouts (1951) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor het CDA. In 1996-2017 was hij burgemeester van 's-Hertogenbosch. Eerder bekleedde hij dat ambt in Wouw (1979-1989) en Boxtel (1989-1992). Begon zijn loopbaan als medewerker van de CDA-Tweede Kamer fractie en promoveerde in 1986 op een proefschrift over gemeentelijke herindeling. Verder was de heer Rombouts vier jaar directeur van het Interprovinciaal Overleg. In de Eerste Kamer houdt hij zich vooral met justitie en veiligheid bezig.

CDA
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Antonius Gualtherus Josephus Maria (Ton)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Waspik, 2 juli 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 10 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 10 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • directeur IPO (Interprovinciaal Overleg), van 1 november 1992 tot 1 september 1996
  • burgemeester van 's-Hertogenbosch, van 1 september 1996 tot 1 oktober 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/16)
  • adviseur voor Monet-jaar, gemeente Zaanstad, vanaf november 2018
  • lid bestuur Stichting Nationaal Monument Sint Jan, vanaf 1 april 2019

vorige (2/40)
  • adviseur C-Content, vanaf 1 oktober 2017
  • informateur collegevorming gemeente Boxtel, van maart 2018 tot april 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1977 één van de speechschrijvers van CDA-lijsttrekker Dries van Agt
  • Ondersteunde in de jaren tachtig als burgemeester van Wouw de vredesbeweging in de strijd tegen plaatsing van kruisraketten in het naburige Woensdrecht
  • Stond in 1988 eerste op de voordracht voor het burgemeesterschap in Vught, maar werd niet benoemd

uit de privésfeer
  • Was in 1979 met 28 jaar de toen jongste burgemeester van het land
  • Zijn vader was gemeenteontvanger in Waspik

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.