Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Ir. R.P.G. (Remco) Bosma

foto Ir. R.P.G. (Remco) Bosma
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Deskundige op watergebied uit de Noordoostpolder, die een jaar VVD-Tweede Kamerlid was. Tijdens zijn loopbaan voorafgaand aan dat lidmaatschap medewerker waterkwaliteit bij Rijkswaterstaat, adviseur van onder meer het waterschap Reest en Wieden en inspecteur op het gebied van drinkwatervoorziening. Was verder Statenlid in Flevoland. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met ict/telecom, post, biotechnologie en glastuinbouw. Keerde na zijn Kamerlidmaatschap terug naar lokale politiek en naar zijn vroegere vakgebied. Sinds 16 januari 2019 is hij burgemeester van Bladel.

VVD
in de periode 2016-2017: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Remco Paul George (Remco)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Breda, 6 juni 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1998

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2016 tot 23 maart 2017
  • midden manager team Toezicht, autoriteit woningcorporaties, Inspectie Leefomgeving en Transport, van juni 2018 tot januari 2019
  • burgemeester van Bladel, vanaf 16 januari 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Handboogsportvereniging Emmeloord, vanaf 2014

vorige (2/4)
  • kenniscoach bestuursakkoord Water, Stichting RIONED, van juni 2012 tot 1 maart 2016
  • lid Raad van Toezicht Stichting Carrefour Noordoostpolder (Welzijnsgroep), van december 2017 tot september 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was toezichthouder op de drinkwatersector bij de Inspectie Leefomgeving en Transport

uit de privésfeer
Hij groeide op in Wouw

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.