Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

A.A. (Amma) Asante M.A

foto A.A. (Amma) Asante M.A
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

In Ghana geboren PvdA-politica, die ruim een half jaar Tweede Kamerlid was. Dochter van een fabrieksarbeider en een kamermeisje. Kwam met haar moeder naar Nederland. Zij studeerde internationale betrekkingen en werkte onder meer bij het Centraalorgaan Opvang Asielzoekers, bij de Veiligheids- en Gezondheidsregio Midden-Gelderland en als adviseur en projectleider bij BMC Implementatie. Verder was zij acht jaar raadslid in Amsterdam. Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met internationaal onderwijs. Is nu opnieuw adviseur maatschappelijke ontwikkeling bij adviesbureau BMC.

PvdA
in de periode 2016-2017: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Amma Asentewaa (Amma)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kumasi (Ghana), 14 mei 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • regionaal projectleider voor de banenafspraak, regio Zaanstreek-Waterland, van maart 2016 tot 1 januari 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 september 2016 tot 23 maart 2017
  • adviseur maatschappelijke ontwikkeling en sociaal domein, BMC Implementatie, vanaf maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • lid bestuur Nederlands Migratie Instituut, vanaf 1 december 2018
  • voorzitter LCR (Landelijke Cliëntenraad) zeggenschap in werk en inkomen, vanaf 1 mei 2019

vorige
  • lid Raad van Toezicht ProDemos - Huis voor Democratie en Rechtsstaat, van april 2010 tot 1 september 2016
  • lid Raad van Toezicht Iris, Stichting voor Christelijk Voortgezet Onderwijs, van 2011 tot 1 oktober 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1998 en 2002 met voorkeurstemmen tot raadslid gekozen

uit de privésfeer
  • Haar vader was een Ghanese (illegale) immigrant. Zij kwam in 1978 in het kader van gezinshereniging met haar moeder naar Nederland.
  • Zij groeide op in de Bijlmermeer

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.