Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

B. (Bonno) Spieker

foto B. (Bonno) Spieker
vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Volksvertegenwoordiger van de PvdA uit Groningen. Was werkzaam bij de kustvaart en in de industrie. Vóór hij Tweede Kamerlid werd lid van Provinciale Staten. Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met arbeidsmarktbeleid en regionaal-economisch beleid, in het bijzonder het Noorden des Lands betreffend. Backbencher, die zich bijzonder inzette voor de belangen van zijn eigen provincie.

PvdA
in de periode 1977-1994: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Bonno (Bonno)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Delfzijl, 18 december 1935

overlijdensplaats en -datum
Delfzijl, 29 maart 2017

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • secretaris ondernemingsraad "AKZO" te Delfzijl, van 1972 tot 1977 (hiervoor vrijgesteld)
  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 5 juni 1974 tot 2 juni 1978
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1977 tot 10 juni 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1981 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

lid bestuur Industriebond NVV (Nederlands Verbond van Vakverenigingen) in Groningen

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder sociale zaken (o.a. bij de behandeling van het wetsvoorstel Arbeidsvoorzieningswet), economische zaken (regionaal beleid) en spreidingsbeleid van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met gemeentelijke herindeling.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in augustus 1977 tot de minderheid van zijn fractie die tegen de financiële en sociaal-economische paragraaf van het ontwerp-regeerakkoord stemde
  • Behoorde in oktober 1977 tot minderheid van zijn fractie die het onderhandelingsresultaat bij de formatie van een tweede kabinet-Den Uyl afwees en tegen het beleggen van een buitengewoon congres was
  • Was op 30 april 1980 zonder opgave van redenen afwezig bij de inhuldiging van koningin Beatrix

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.