Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

H.G. (Driekus) Barendregt

foto H.G. (Driekus) Barendregt vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Vriendelijke SGP-senator en boer die op authentieke wijze de standpunten van zijn partij uitdroeg. Was ook gemeenteraadslid in Barendrecht, Statenlid in Zuid-Holland en lid van de Rijnmondraad. Gerespecteerd door zijn medeleden vanwege zijn nuchtere, maar ook principiële kijk op de dingen. Krachtig stemgeluid en opvallend (IJsselmonds) accent. Maakte vaak speelse vergelijkingen en gebruikte bijzondere woordspelingen.

SGP
in de periode 1983-1995: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrikus Gerardus (Driekus)

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Roepnaam ook wel: Driek

geboorteplaats en -datum
Barendrecht, 27 januari 1930

overlijdensplaats en -datum
Barendrecht, 19 maart 1998

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij), vanaf 1953

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • fractievoorzitter SGP Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 27 mei 1986 tot 13 juni 1995
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 1983 tot 13 juni 1995
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 2 juni 1982 tot 29 oktober 1992
  • lid Rijnmondraad, van juni 1969 tot 1 maart 1986

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1983 min of bij toeval gekozen, doordat een CDA-lid in de Staten van Noord-Brabant in plaats van op de tweede lijst op de eerste lijst van het CDA stemde

uit de privésfeer
Zijn vader was landbouwer

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.