Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. M.F. (Ria) Jaarsma

foto Drs. M.F. (Ria) Jaarsma
vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Twintig jaar vooraanstaand Eerste Kamerlid voor de PvdA. Was als zelfstandig ondernemer werkzaam op het gebied van vormgeving en publiciteit. In de Senaat woordvoerder op het gebied van onderwijs en sociale zaken. Geducht tegenspeelster voor de bewindslieden op die beleidsterreinen. Maakte zich onder meer sterk voor goede regeling van het overgangsrecht bij ingrepen in de sociale zekerheid. Was een klein jaar fractievoorzitter van de PvdA in de Senaat.

PvdA
in de periode 1987-2003: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Francisca (Ria)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 19 juni 1942

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1 december 1966

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid gemeenteraad van Nederhorst den Berg, van september 1974 tot mei 1975
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van januari 1975 tot 28 april 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 10 juni 2003
  • fractievoorzitter PvdA Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 3 augustus 1998 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/22)
  • lid bestuur Exameninstelling SLO (Stichting Leerplan Ontwikkeling), van 1998 tot 2000
  • voorzitter programmacommissie 'Klachten aan het bewegingsapparaat' ZorgOnderzoek Nederland, van 1998 tot 2001

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 juni 1995 tot 10 juni 2003

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster sociale zaken en onderwijs van de PvdA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.