Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

H. (Herman) Redemeijer

foto H. (Herman) Redemeijer
vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Onderwijsman in de Senaatsfractie van de PvdA. Was onderwijzer en schoolhoofd en nadien tien jaar bestuurder van de vakbond voor onderwijzend personeel en vijftien jaar onderwijsinspecteur. Gemoedelijke en bescheiden pijprokende oosterling, die zich behalve met onderwijs ook met landbouw en ontwikkelingssamenwerking bezighield.

PvdA
in de periode 1987-1995: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Herman (Herman)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hengelo (Ov.), 27 november 1930

overlijdensplaats en -datum
Almelo, 29 februari 2020

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1 augustus 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • rijksinspecteur van het (voortgezet) speciaal onderwijs, van 1 juni 1972 tot 1 oktober 1987
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 22 augustus 1979 tot 12 november 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 13 juni 1995

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • lid Interparlementaire Commissie van de Taalunie, omstreeks 1994
  • afgevaardigde naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties

afgeleide functies, presidia etc.
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1987 tot 13 juni 1995
  • voorzitter vaste commissie voor Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 oktober 1993 tot 13 juni 1995

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder onderwijs, landbouw en ontwikkelingssamenwerking van de PvdA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad in 1992 op als bemiddelaar tussen het opvangtehuis voor moeilijk opvoedbare meisjes 'Huize Alexandra' en de Hollander Gravenschool in Almelo; deze bemiddeling had geen resultaat

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was onderwijzeres

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.