Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. S.H. (Sophie) in 't Veld

foto Drs. S.H. (Sophie) in 't Veld
vergrootglas
bron: European Parliament 2019
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Sophie in 't Veld (1963) is sinds 20 juli 2004 lid van het Europees Parlement. Zij maakt namens D66 deel uit van de fractie Renew Europe en was lijsttrekker van D66 bij de Europese verkiezingen 2004, 2009, 2014 en 2019. Mevrouw In 't Veld is historica en was sinds 1994 werkzaam in Brussel, eerst als medewerker van een Europarlementariër en vanaf 1996 als secretaris van de Europese Liberaal-Democratische fractie bij het Comité van de Regio's. Mevrouw In't Veld houdt zich in het Europees Parlement bezig met burgerlijke vrijheden en mensenrechten.

D66
in de periode 2004-heden: lid Europees Parlement

1.

Voornamen (roepnaam)

Sophie Helena (Sophie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vollenhove, 13 september 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66), vanaf 1988

fractie Europees Parlement
  • Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa (ALDE), van 2004 tot 2019
  • Fractie Renew Europe, vanaf juli 2019

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • medewerker D66-Europarlementariër J.L.A. Boogerd-Quaak, van 1994 tot 1996
  • ambtelijk fractiesecretaris ELDR-fractie Comité van de Regio's (EU-Adviesorgaan), van 1996 tot juni 2004
  • lid Europees Parlement, vanaf 20 juli 2004

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid (sind 2009 plaatsvervangend) commissie economische en monetaire zaken, van juli 2004 tot juli 2019
  • lid (tussen 2004 en 2009 plaatsvervangend, van 2009 tot 2014 ondervoorzitter) commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken, vanaf juli 2004
  • lid (tussen 2004 en 2009 en sinds 2014 plaatsvervangend) commissie rechten van de vrouw en gendergelijkheid, van juli 2004 tot juli 2019
  • lid delegatie voor de betrekkingen met de Masjrak-landen (landen in het Midden-Oosten), van september 2004 tot juli 2009
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met de Volksrepubliek China, van september 2004 tot juli 2009
  • lid tijdelijke commissie voor onderzoek naar het bestaan van geheime CIA-detentiecentra in de Europese Unie; en het gebruik van Europese luchthavens door de CIA om terrorismeverdachten te vervoeren naar martelplaatsen, van 19 januari 2006 tot 14 februari 2007
  • lid Gemengde Parlementaire Commissie EU-Turkije, vanaf september 2009
  • plaatsvervangend lid parlementaire samenwerkingscommissie EU-Rusland, van september 2009 tot juni 2014
  • voorzitter werkgroep reproductieve gezondheid, HIV/AIDS en ontwikkeling
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met Bosnië Herzegovina en Kosovo, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid delegatie parlementair stabilisatie- en associatiecomité met Montenegro, vanaf juni 2016
  • plaatsvervangend lid enquêtecommissie witwaspraktijken, belastingontwijking en belastingontduiking, vanaf juni 2016
  • plaatsvervangend lid commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, vanaf 11 juli 2019

7.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Europees Platform voor secularisme en politiek
  • vicevoorzitter intergroup on Gay & Lesbian Rights in het Europees Parlement

8.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

9.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/18)
  • Bracht in 2018 als schaduwrapporteur een verslag uit aangaande het tijdelijke binnengrenstoezicht
  • Leidt een onderzoeksgroep naar schending van de rechtsstatelijkheid in Malta

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

10.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Oprichter van het EPPSP (European Parliament Platform for Secularism in Politics). Werd, mede daarom, in 2011 in het Verenigd Koninkrijk bekroond als 'Secularist van het Jaar'.
  • Ontving in 2011 de International Humanist Award
  • Versloeg in september 2018 bij de verkiezing van lijsttrekker voor de EP-verkiezingen 2019 in een ledenstemming Marietje Schaake. Zij kreeg 55 procent van de stemmen.

uit de privésfeer
Spreekt Engels, Frans, Duits, Italiaans, Grieks (zeer goed); Spaans (redelijk); Fins en Zweeds (elementair).

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

11.

Hofvijver bijdragen

12.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 22 augustus 2013.