Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Ir. A. (Arie) van den Brand

foto Ir. A. (Arie) van den Brand
vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Landbouw- en natuurdeskundige in de GroenLinks-Tweede Kamerfractie in de periode 2002-2004. Werkte voordien onder meer bij landbouworganisatie WLTO en was directeur van de Stichting In Natura, de overkoepelende organisatie op het gebied van agrarisch natuur- en landschapsbeheer. Kwam uit een landbouwgezin en was al in zijn jeugd actief bij de natuurbescherming. Na negen maanden afwezigheid in 2003 besloot hij in het voorjaar van 2004 afscheid te nemen van de Kamer. Was daarna voorzitter van Biologica, de organisatie van biologische landbouw en is biologisch fruitteler, en is op dit moment vicevoorzitter bij Slow Food Nederland.

GroenLinks
in de periode 2002-2004: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Arie (Arie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oostvoorne, 22 februari 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), omstreeks 1983 tot 2000
  • GroenLinks, vanaf 2000

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 10 maart 2004
  • biologisch fruitteler bij 'De Nieuwe Proef', vanaf 2009
  • vicevoorzitter Slow Food Nederland

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Stichting "Biologisch Goed Van Eigen Erf", vanaf 1 november 2010

vorige (2/12)
  • voorzitter Raad van Advies CLM (Stichting Centrum voor Landbouw en Milieu)
  • voorzitter Platform Biologica, organisatie van de biologische landbouw, van 1 april 2004 tot 1 april 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met landbouw en visserij en met Europese zaken
  • Interpelleerde op 31 oktober 2002 de ministers Veerman en Kamp over het Structuurschema Groene Ruimte. Naar aanleiding van deze interpellatie kwam er een noodwet over verlening van de werking van het Structuurschema Groene Ruimte. (28.659)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was na een hartinfarct in de periode december 2002 tot september 2003 afwezig
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.