Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Prof.Dr. P.H.J. (Peter) Essers

foto Prof.Dr. P.H.J. (Peter) Essers
vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Peter Essers (1957) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamerfractie van het CDA. Eerder was hij dat in de periode 2003-2015. De heer Essers is verder hoogleraar belastingrecht aan de Universiteit Tilburg en redacteur van diverse tijdschriften op fiscaal gebied. In zijn eerste periode als Kamerlid hield hij zich behalve met financiën bezig met economische zaken en hoger onderwijs en was hij voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

CDA
in de periode 2003-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Petrus Hubertus Johannes (Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Margraten, 10 maart 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 30 april 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • universitair hoofddocent belastingrecht, Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg, van 1 januari 1990 tot 1 september 1991
  • hoogleraar belastingrecht, Katholieke Universiteit Brabant (vanaf 2002 Universiteit Tilburg), vanaf 1 september 1991
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 9 juni 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/15)
  • bestuurslid Stichting Cini de Wind, vanaf 2016
  • voorzitter Vereniging voor Belastingwetenschappen, vanaf 2017

vorige (2/14)
  • informateur collegevorming gemeente Woudrichem, maart 2010
  • voorzitter commissie 'goed koopmansgebruik en IFRS', Vereniging voor Belastingwetenschappen, vanaf 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 1 juli 2003 tot 9 juni 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote is leidster gezinsverzorging

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.