Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Mr. H. (Helma) Neppérus

foto Mr. H. (Helma) Neppérus
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

VVD-politica die tijdens de elf jaar in de Tweede Kamer behalve als belastingwoordvoerder vooral actief was als commissievoorzitter en presidium-lid. Zo leidde zij de commissies voor Verzoekschriften en Burgerinitiatieven en van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en was zij ondervoorzitter van de enquêtecommissie financieel stelsel. Had een achtergrond als belastinginspecteur en lid van het management van de Belastingdienst en was later inspecteur voor de burgerluchtvaart bij de Inspectie Verkeer en Waterstaat. Zat in Voorschoten in de gemeenteraad. Daarnaast was zij als sporter en bestuurder actief in de roeisport.

VVD
in de periode 2006-2017: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Helma (Helma)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 21 juni 1950

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1998

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • hoofddirecteur burgerluchtvaart, Inspectie Verkeer en Waterstaat, van 1 januari 2005 tot 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 23 maart 2017
  • lid gemeenteraad van Voorschoten, van 24 september 2009 tot 11 maart 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid Raad van Advies Herinneringskamp Westerbork, vanaf oktober 2010
  • columnist bij NLroei, vanaf september 2018

vorige (2/11)
  • formateur collegevorming gemeente Zoetermeer, vanaf 17 april 2018 (met Amy Koopmanschap)
  • formateur collegevorming gemeente Bodegraven, van april 2018 tot mei 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/7)
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van december 2012 tot april 2015
  • voorzitter commissie voor het onderzoek van de geloofsbrieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 17 januari 2013 tot 23 maart 2017

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • erelid KNRB (Koninklijke Nederlandse Roeibond), vanaf 1991
  • erelid Koninklijke Studentenroeivereniging "Njord" te Leiden (lid sinds 1971)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 2008 samen met Roos Vermeij (PvdA) en Ger Koopmans (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over een regeling voor herstel van gebreken in een besluit hangende beroep bij de bestuursrechter. Het voorstel is in 2009 door beide Kamers aangenomen. (31.352)
  • Op haar voorstel werden in 2008 spoeddebatten gehouden over een akkoord met Brazilië over biobrandstoffen en over een mogelijke steunverklaring van minister Cramer aan het weekblad 'Bluf!'

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Maakte deel uit van het Nederlandse roeiteam
  • Was kamprechter bij het roeien op de Olympische Spelen
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.