Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. K.H. (Kajsa) Ollongren

foto Drs. K.H. (Kajsa) Ollongrenvergrootglas

Kajsa Ollongren (1967) is sinds 26 oktober 2017 namens D66 minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en viceminister-president in het kabinet-Rutte III. Van 18 juni 2014 tot 26 oktober 2017 was zij wethouder van Amsterdam en in september 2017 werd zij daar waarnemend burgemeester. In 2011-2014 was mevrouw Ollongren secretaris-generaal van het ministerie van Algemene Zaken. Eerder was zij plaatsvervangend secretaris-generaal op dat ministerie en daarvoor onder meer directeur-generaal economische politiek en directeur integratie en strategie van het ministerie van Economische Zaken.

D66
in de periode 2011-heden: minister, secretaris-generaal

1.

voornamen (roepnaam)

Karin Hildur (Kajsa)

2.

personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 28 mei 1967

3.

partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66) (sinds begin jaren '90)

4.

hoofdfuncties en beroepen

  • beleidsmedewerker Midden- en Oost-Europa, ministerie van Economische Zaken, vanaf 1992
  • hoofd parlementaire zaken, ministerie van Economische Zaken, tot 2001
  • directeur Europese Integratie en Strategie, ministerie van Economische Zaken, van 2001 tot september 2004
  • plaatsvervangend directeur-generaal op het ministerie van Economische Zaken, van september 2004 tot 2007
  • plaatsvervangend secretaris-generaal ministerie van Algemene Zaken, van 2007 tot 15 augustus 2011
  • secretaris-generaal ministerie van Algemene Zaken, van 15 augustus 2011 tot 18 juni 2014
  • wethouder (van economische zaken, zeehaven, luchthaven, deelnemingen, kunst, cultuur, lokale media, monumenten en stadsdeel Centrum) van Amsterdam, van 18 juni 2014 tot 26 oktober 2017 (tevens eerste locoburgemeester)
  • belast met waarneming van de burgemeester van Amsterdam, van 19 september 2017 tot 26 oktober 2017 (vanwege ziekte van burgemeester Van der Laan en na diens overlijden)
  • minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en (tweede) viceminister-president, vanaf 26 oktober 2017

5.

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Heeft de Nederlandse en Zweedse nationaliteit. Vanwege die reden diende PVV-fractievoorzitter Wilders een motie van wantrouwen tegen haar in, die echter werd verworpen.
  • Groeide op in Oegstgeest
  • Verbleef tijdens haar studie in Parijs, Straatsburg en Avignon
  • Gaf trainingen aan nieuwe politieke partijen in Oost-Europa
  • Haar vader was hoogleraar informatica

woonplaats
Amsterdam

predicaten/adellijke titels
  • De familie werd in 2002 ingelijfd in de Nederlandse adel

6.

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • "'Dit is de belangrijkste vrouw in het leven van Mark Rutte'", NRC Handelsblad, 26 augustus 2011
  • Romana Abels, "Waag het niet haar op haar vakantie te bellen", Trouw, 16 november 2017

7.

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.