Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. Th.J.F.M. (Theo) Bovens

foto Drs. Th.J.F.M. (Theo) Bovens
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Theo Bovens (1959) was van 1 oktober 2011 tot 16 april 2021 Commissaris van de Koning(in) in Limburg. Hij was eerder onder meer adjunct-secretaris van het CDJA, wethouder van Maastricht, voorzitter van het CDA Limburg en voorzitter van de College van Bestuur van de Open Universiteit Nederland. Tevens was hij kroonlid en lid van het dagelijks bestuur van de Sociaal-Economische Raad. Op 9 april 2021 liet hij weten op te stappen vanwege een affaire met subsidies. Sinds 2 oktober 2021 is hij waarnemend burgemeester van Enschede.

in de periode 2011-2021: Commissaris van de Koning(in)

1.

Voornamen (roepnaam)

Theodorus Jozef Franciscus Marie (Theo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maastricht, 1 oktober 1959

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid College van Bestuur Open Universiteit Nederland te Heerlen, van 1 januari 2003 tot 1 september 2005
  • voorzitter College van Bestuur Open Universiteit Nederland te Heerlen, van 1 september 2005 tot 1 oktober 2011
  • Commissaris van de Koning (tot 30 april 2013 'van de Koningin') in Limburg, van 1 oktober 2011 tot 16 april 2021
  • waarnemend burgemeester van Enschede, vanaf 2 oktober 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • lid Raad van Commissarissen BNG (Bank Nederlandse Gemeenten), vanaf april 2012
  • voorzitter Kansfonds (tot 2016 SKAN-fonds), vanaf 2015

vorige (2/41)
  • voorzitter Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg, van 2011 tot 2021
  • voorzitter IPO (Interprovinciaal Overleg), van april 2018 tot 1 juni 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Maakte op 9 april 2021 zijn aftreden bekend, nadat het college van Gedeputeerde Staten was opgestapt vanwege een affaire waarbij voormalig CDA-gedeputeerde Herman Vrehen als directeur van een Limburgs bedrijf voor landschapsbeheer tonnen aan provinciale subsidies naar zijn eigen bv's bleek te hebben gesluisd

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.