Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

(Matteo) Salvini

Matteo Salvini (1973) was van 14 juli 2009 tot 22 maart 2018 lid van het Europees Parlement. Salvini maakte deel uit van de Fractie Europa van Naties en Vrijheid en komt uit Italië.

Sinds 1 juni 2018 is Salvini namens zijn eigen partij Noi con Salvini, een zusterpartij van Lega Nord, minister van Binnenlandse Zaken en vicepremier onder Giuseppe Conte. Hij staat bekend om zijn eurosceptische houding en zijn herhaaldelijke weigeringen bootvluchtelingen in Italië aan land te laten.

1.

Personalia

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Milano, 9 maart 1973

2.

Partij/stroming

fractie Europees Parlement
Niet

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid Europees Parlement, van 21 juli 2004 tot 7 november 2006
  • lid Europees Parlement, van 14 juli 2009 tot 22 maart 2018

4.

Publicaties van/over

website
http://www.europarl.europa.eu/meps/nl/28404/MATTEO_SALVINI/history/8

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 22 maart 2018.