Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Ir. drs. G.A. (Gom) van Strien

foto Ir. drs. G.A. (Gom) van Strien
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Gom van Strien (1951) is sinds 7 juni 2011 Eerste Kamerlid voor de PVV. Hij was directeur van de faculteit diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht en algemeen directeur van Universiteit Utrecht Holding BV. Hij is voorzitter van de Eerste Kamercommissie voor de Verzoekschriften. De heer Van Strien is financieel woordvoerder van de PVV-fractie.

PVV
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Gommarus Adrianus (Gom)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Geertruidenberg, 10 juni 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • algemeen directeur "Stichting Incubator Utrecht" (exploitatie bedrijfsverzamelgebouw "Alexander Numangebouw", Utrechts Science Park), van 1 mei 2002 tot 1 juli 2009
  • algemeen directeur "TrekhaakCentrum.nl" B.V. te Oosterhout, van 1 juni 2009 tot 31 maart 2011
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/13)
  • lid Raad van Commissarissen ULP (Universitaire Landbouwhuisdieren Praktijk) B.V. te Harmelen, van 1 juli 2009 tot 1 juli 2014
  • lid Raad van Commissarissen "Simibio" B.V. te Utrecht, 2012 (Simibio BV is een early stage company, actief in de ontwikkeling van therapeutische monoklonale antilichamen)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter commissie voor de Verzoekschriften (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 21 juni 2011
  • lid tijdelijke commissie werkwijze (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 september 2016 tot 11 juli 2017

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.