Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

P. (Peter) van Dijk

foto P. (Peter) van Dijk
vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Zeeuwse PVV'er die behalve Statenlid enkele keren lid van de Eerste Kamer was. Dat laatste was hij van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015, van 8 september tot 29 december 2015 en van 28 maart 2017 tot 11 juni 2019. Is sinds maart 2011 Statenlid. Eerder (1981-1990) was hij voor het CDA raadslid in Goes. Was onder meer buschauffeur en manager bij een handel in elektronica voor de diergeneeskunde. Als Kamerlid hield hij zich met name bezig met wonen en binnenlands bestuur. Werd in het voorjaar van 2019 door een partijgenoot in de Staten beschuldigd van fraude.

PVV
in de periode 2011-2019: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Pieter (Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Goes, 28 december 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid), tot maart 2019

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/10)

  • manager European Operations, "Tekvet Technologies" (elektronica voor diergeneeskunde), vanaf 1 juli 2010
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, vanaf 10 maart 2011 (sinds 2019 onafhankelijke fractie)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 september 2015 tot 29 december 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 28 maart 2017 tot 11 juni 2019

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 8 september tot 29 december 2015 Gabriëlle Popken

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/11)
  • waarnemer voor de OVSE bij verkiezingen
  • lid Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 oktober 2012 tot 9 juni 2015
  • lid COSAC (Conferentie van in Europese zaken gespecialiseerde commissies van nationale parlementen) namens de Eerste Kamer, van 2012 tot 2015

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid vereniging "De Antilliaanse padvinders", vanaf 1 januari 1990

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2014 bij de verkiezing in de PVV-fractie van een fractievooritter verslagen door Marjolein Faber
  • Werd op 18 april 2019 door de PVV Zeeland uit zijn functies gezet, na te zijn beschuldigd van misbruik van partijgeld. Een fractiegenoot deed aangifte wegens een doodsbedreiging. Hijzelf deed daarop aangifte van laster en smaad. Een onderzoek door accountantsbureau KPMG wees uit dat hij onterechte declaraties had ingediend.

verkiezingen
  • Was in 2015 nummer acht op de PVV-kandidatenlijst voor de Eerste Kamer. Werd niet gekozen, omdat twee leden via voorkeurstemmen een zetel behaalden.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.