Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Mr. J.W.M. (John) Kerstens

foto Mr. J.W.M. (John) Kerstens
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Vakbondsman, die met onderbreking van ruim een jaar tussen 2017 en 2021 Tweede Kamerlid voor de PvdA was. Was voorzitter van FNV Bouw en vicevoorzitter van de FNV en werkte eerder bij de kappersvakbond en de vakbond van spoorwegbeambten. Ook was hij cao-onderhandelaar bij FNV Bouw en zelftstandig pensioenadviseur. Als Tweede Kamerlid woordvoerder sociale zaken, defensie en zorg (thuis- en verpleegzorg) en pleitbezorger van eerlijke beloning van (niet-Nederlandse) flexwerkers. Maakte deel uit van de onderzoekscommissie uitvoeringsorganisaties. Sinds 2021 is hij voorzitter van de Koepel Gepensioneerden.

PvdA
in de periode 2012-2021: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Wilhelmus Maria (John)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zegge (gem. Rucphen), 20 januari 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 23 maart 2017
  • zelfstandig adviseur pensioen, sociaal domein en arbeidsmarkt, van mei 2017 tot 1 juni 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 2018 tot 31 maart 2021
  • voorzitter Koepel Gepensioneerden, vanaf 1 april 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • lid bestuur 'Mijn carrière', vanaf 1 april 2018
  • lid Raad van Commissarissen Bouw- en Infrapark, vanaf 1 januari 2018

vorige (2/11)
  • voorzitter Sociaal Fonds Huisartsenzorg
  • lid bestuur Child Learn Nederland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Financiën (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 november 2012 tot 29 januari 2015
  • lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 20 februari 2020

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2015 samen met Roelof van Laar de initiatiefnota 'Eerlijk werk wereldwijd' uit (34.311)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.