Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. S.P.R.A. (Steven) van Weyenberg

foto Drs. S.P.R.A. (Steven) van Weyenberg
vergrootglas
bron: D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Steven van Weyenberg (1973) is sinds 10 augustus 2021 staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Hij was van 20 september 2012 tot 3 september 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Hij was directeur Relatiebeheer, Uitvoeringsontwikkeling en Aansturing bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Eerder was hij veertien jaar werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken, de laatste periode als directeur Europa. De heer Van Weyenberg was woordvoerder voor onder meer financiën, belastingen, arbeidsmarkt, arbeidsongeschiktheid, sociale zekerheid en ZZP'ers. In 2019-2021 was hij vicefractievoorzitter.

D66
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

1.

Voornamen (roepnaam)

Steven Peter Robert Albert (Steven)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gent (België), 21 maart 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • directeur Relatiebeheer, Uitvoeringsontwikkeling en Aansturing, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, van 11 oktober 2010 tot september 2012
  • directeur Naleving, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, van 2011 tot 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 3 september 2021
  • staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, vanaf 10 augustus 2021

takenpakket (bewindspersoon)
  • Is als staatssecretaris verantwoordelijk voor: 1. Milieu (niet-Klimaat, o.a. geluidhinder, veiligheid en risico’s, gevaarlijke stoffen, biociden en gewasbescherming buiten landbouw, luchtkwaliteit, circulaire economie, verkeersemissies en brandstoffen), 2. Bodem, 3. Openbaar vervoer en spoor, 4. Fietsbeleid, 5. KNMI, 6. Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming en 7. Planbureau Leefomgeving

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • jurylid Gouden Pump Award, vanaf 1 april 2019
  • Lid kascommissie Vereniging Hofstad Jeugdorkest, vanaf 19 september 2020

vorige
  • lid jury Prinsjesfotoprijs 2014

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Pensioenpoort, vanaf 1 april 2014

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over een stelsel zonder toeslagen (35.507)
  • Bracht in 2021 samen met Paul Smeulders (GroenLinks) een initiatiefnota uit over het recht op thuiswerk en een goede thuiswerkplek (35.714)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 23 januari 2020.