Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

H.A.G. (Erik) Ronnes

foto H.A.G. (Erik) Ronnes vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Erik Ronnes (1967) is sinds 20 mei 2015 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Hij was in 2010-2015 wethouder van onder meer ruimtelijke ordening, economie, financiën,volkshuisvesting, milieu en verkeer van Boxmeer. Eerder vervulde hij diverse functies (ICT, financiën en Logistiek) bij Xerox (documentatietechnologie en –diensten). Hij is woordvoerder wonen, ruimtelijke ordening, Omgevingswet, Rijksdienst, toezicht financiële sector en staatsdeelnemingen.

CDA
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Henricus Antonius Gerardus (Erik)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Boxmeer, 6 november 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 mei 2015
  • wethouder (van ruimtelijke ordening, economie, volkshuisvesting, recreatie en toerisme en grond- en pachtzaken, van 24 april 2014 tot 20 mei 2015 (tevens locoburgemeester)
  • wethouder (van onder meer financiën, milieu, recreatie en toerisme, natuur en landschap en verkeer en vervoer en personeel en organisatie, vanaf juni 2013 tevens volkshuisvesting) van Boxmeer, van 8 april 2010 tot 24 april 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Optimus promair onderwijs (Stichting voor katholiek, protestants-christelijk en interconfessioneel primair onderwijs) te Cuijk, vanaf 1 januari 2016

vorige (2/9)
  • formateur collegevorming gemeente Gennep, april 2018
  • voorzitter ruimtelijk overleg gemeenten Land van Cuijk, van juni 2013 tot mei 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid volleybalvereniging "Avance" te Vortum-Mullum, vanaf september 2006

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Groeide op in Vortum-Mullem
  • Zijn vader was wethouder van Vierlingsbeek en lid van Provinciale Staten van Noord-Brabant

e-mailadres
E.Ronnes@Tweedekamer.nl

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.