Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Nieuwe ministers kabinet-Rutte II beëdigd

maandag 5 november 2012, 12:25

DEN HAAG (PDC) - Koningin Beatrix heeft vanochtend de nieuwe ministers uit het kabinet-Rutte II beëdigd op paleis Huis ten Bosch. Voor het eerst was de beëdiging op televisie te volgen. Tot nu toe vond de ceremonie niet in de openbaarheid plaats. De staatssecretarissen worden vanmiddag beëdigd.

Het kabinet-Rutte II telt dertien ministers; zeven van VVD-huize en zes van PvdA-huize. Daarnaast levert de VVD drie en de PvdA vier staatssecretarissen. Ministers die reeds deel uitmaakten van het vorige kabinet, hoeven niet opnieuw beëdigd te worden. De zeven staatssecretarissen worden om 13.00 uur beëdigd

Vanmiddag vergadert de Ministerraad in nieuwe samenstelling in de Trêveszaal. Komende donderdag leest premier Rutte de regeringsverklaring voor in de Tweede Kamer.

 
Minister-President
Drs. M. Rutte (vvd)

Viceminister-president
Dr. L.F. Asscher (pvda)

Algemene Zaken
minister: Drs. M. Rutte (vvd)

Buitenlandse Zaken
minister: Drs. F.C.G.M. Timmermans (pvda) (5 november 2012 - 17 oktober 2014)
minister: Drs. A.G. Koenders (pvda) (17 oktober 2014 - 26 oktober 2017)

minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking
minister: Drs. E.M.J. Ploumen (pvda)

Veiligheid en Justitie
minister: Mr. I.W. Opstelten (vvd) (5 november 2012 - 9 maart 2015)
minister: Drs. S.A. Blok (vvd) (10 maart 2015 - 20 maart 2015)
minister: Mr. G.A. van der Steur (vvd) (20 maart 2015 - 27 januari 2017)
minister: Drs. S.A. Blok (vvd) (27 januari 2017 - 26 oktober 2017)
staatssecretaris: Mr. F. Teeven (vvd) (5 november 2012 - 9 maart 2015)
staatssecretaris: Dr. K.H.D.M. Dijkhoff (vvd) (20 maart 2015 - 4 oktober 2017)

Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
minister: Dr. R.H.A. Plasterk (pvda) (5 november 2012 - 29 juni 2016)
minister: Drs. S.A. Blok (vvd) (29 juni 2016 - 16 september 2016)
minister: Dr. R.H.A. Plasterk (pvda) (16 september 2016 - 26 oktober 2017)

minister voor Wonen en Rijksdienst
minister: Drs. S.A. Blok (vvd) (5 november 2012 - 27 januari 2017)

Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
minister: Dr. M. Bussemaker (pvda)
staatssecretaris: Drs. S. Dekker (vvd)

Financiën
minister: Ir. J.R.V.A. Dijsselbloem (pvda)
staatssecretaris: Mr.Drs. F.H.H. Weekers (vvd) (5 november 2012 - 30 januari 2014)
staatssecretaris: Ir. E.D. Wiebes (vvd) (4 februari 2014 - 26 oktober 2017)

Defensie
minister: J.A. Hennis-Plasschaert (vvd) (5 november 2012 - 4 oktober 2017)
minister: Dr. K.H.D.M. Dijkhoff (vvd) (4 oktober 2017 - 26 oktober 2017)

Infrastructuur en Milieu
minister: Drs. M.H. Schultz van Haegen-Maas Geesteranus (vvd)
staatssecretaris: W.J. Mansveld (pvda) (5 november 2012 - 28 oktober 2015)
staatssecretaris: S.A.M. Dijksma (pvda) (3 november 2015 - 26 oktober 2017)

Economische Zaken
minister: H.G.J. Kamp (vvd)
staatssecretaris: Dr. J.C. Verdaas (pvda) (5 november 2012 - 6 december 2012)
staatssecretaris: S.A.M. Dijksma (pvda) (18 december 2012 - 3 november 2015)
staatssecretaris: Ir. M.H.P. van Dam (pvda) (3 november 2015 - 1 september 2017)

Sociale Zaken en Werkgelegenheid
minister: Dr. L.F. Asscher (pvda)
staatssecretaris: Drs. J. Klijnsma (pvda)

Volksgezondheid, Welzijn en Sport
minister: Drs. E.I. Schippers (vvd)
staatssecretaris: Drs. M.J. van Rijn (pvda)

niet belast met een departement
minister: Dr. R.H.A. Plasterk (pvda) (29 juni 2016 - 16 september 2016)