Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. F.C.W.C. (Frits) Lintmeijer

foto Drs. F.C.W.C. (Frits) Lintmeijervergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com .

Frits Lintmeijer (1956) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor GroenLinks . Hij was werkzaam als voorlichter, onder meer bij de gemeente Amersfoort en de Nederlandse Spoorwegen, en als zelfstandig adviseur en strateeg. Hij vervulde diverse interim-managementsfuncties (o.a. bij de NPO en het CBS). In 2010-2014 was de heer Lintmeijer wethouder van verkeer, cultuur en erfgoed van Utrecht. Sinds 2015 is de heer Lintmeijer opnieuw zelfstandig adviseur. In de Eerste Kamer houdt hij zich bezig met binnenlandse zaken, sociale zaken, ontwikkelingssamenwerking en media.

GroenLinks
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

(Frits)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amersfoort, 1 augustus 1956

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • hoofd voorlichting dienst ROVU (Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting), gemeente Utrecht, van 1981 tot 1990 (in 1989-1990 tevens waarnemend directeur stadsvernieuwing)
  • hoofd public relations, Nederlandse Spoorwegen, van 1990 tot 1996
  • directeur Berenschot Communicatie, van oktober 1996 tot september 2000
  • interm-hoofd communicatie, gemeente Amersfoort, van 1998 tot 1999
  • mede-eigenaar communicatiebureau "Maatschap voor Communicatie", van oktober 2000 tot september 2008
  • adviseur gemeente Utrecht, van 2000 tot 2002
  • interim-manager Communicatie en Marketing, "De Nederlandse Opera", van 2005 tot 2006
  • interim-manager Corporate Communicatie, NPO (Nederlandse Publieke Omroep), van mei 2007 tot juli 2008
  • zelfstandig organisatie- en communicatieadviseur en strateeg, van oktober 2008 tot april 2010 (onder meer interim-manager bij het CBS 2009-2010 en bij Portaal 2008-2009)
  • wethouder (van onder meer verkeer, cultuur, erfgoed, regiozaken, internationale zaken en wijken Noordwest en Zuid) van Utrecht, van 22 april 2010 tot 9 mei 2014
  • zelfstandig organisatie- en communicatieadviseur, vanaf januari 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015

5.

Wetenswaardigheden

woonplaats
Vleuten

6.

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.