Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. J.E.A.M. (Jopie) Nooren

foto Drs. J.E.A.M. (Jopie) Nooren
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jopie Nooren (1961) was van 9 juni 2015 tot 1 maart 2021 Eerste Kamerlid voor de PvdA. Zij is sinds 2021 voorzitter van de Raad van Bestuur van de Hogeschool van Amsterdam. Daarvoor was zij bestuursvoorzitter van Bartiméus en voorzitter van het College van Bestuur van de Stichting Bartiméus Onderwijs. Eerder was zij bestuurder van een zorginstelling en directeur van de brancheorganisatie in de zorg. Mevrouw Nooren bekleedde tevens diverse toezichtfuncties in de zorg. In de Eerste Kamer hield zij zich onder meer bezig met onderwijs, zorg en integratie. Mevrouw Nooren was voorzitter van de vaste commissie voor Infrastructuur, Waterstaat en Omgeving en in 2019-2021 eerste ondervoorzitter van de Kamer.

PvdA
in de periode 2015-2021: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Johanna Elisabeth Anna Maria (Jopie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Breda, 25 juni 1961

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 1 maart 2021
  • voorzitter College van Bestuur Stichting Bartiméus Onderwijs, van 1 januari 2019 tot 1 maart 2021
  • voorzitter College van Bestuur Hogeschool van Amsterdam, vanaf 1 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Stichting REA College Nederland (aangepast beroepsonderwijs) (als voorzitter RvB Bartiméus)
  • lid Raad van Toezicht Regmed XB, vanaf 9 mei 2019

vorige (2/12)
  • voorzitter bestuur Vivis (Vereniging van Instellingen voor mensen met een visuele beperking) (als voorzitter RvB Bartiméus)
  • lid bestuur Stichting InZicht (stimuleren van wetenschappelijk onderzoek naar de zorg, arbeid, onderwijs en revalidatie voor mensen met een visuele beperking) (als voorzitter RvB Bartiméus)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/7)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 juli 2019 tot 1 maart 2021
  • lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 juli 2019 tot 1 maart 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde in 2018 het woord bij de behandeling van het initiatiefwetsvoorstel-Dijkstra over donorregistratie

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was uit hoofde van haar voorzitterschap van de Raad van Bestuur van Bartiméus aandeelhouder Proson B.V., aandeelhouder Voedingsservice Heuvelrug B.V. en aandeelhouder BIGA B.V.
  • Is uit hoofde van haar voorzitterschap van de Raad van Bestuur van Bartiméus aandeelhouder van Werkpad B.V.

uit de privésfeer
Haar vader was bestuurlijk actief in het CDA, een waterschap en boerenorganisaties.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.