Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Prof.Dr. A.L. (Annelien) Bredenoord

foto Prof.Dr. A.L. (Annelien) Bredenoord
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Annelien Bredenoord (1979) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor D66. Van 3 oktober 2018 tot 24 januari 2019 werd zij vervangen wegens zwangerschaps- en bevallingsverlof. Sinds 11 juni 2019 is mevrouw Bredenoord fractievoorzitter. Zij is hoogleraar ethiek van biomedische innovatie in Utrecht. Eerder was zij universitair docent medische ethiek en lid van de Jonge Gezondheidsraad. Mevrouw Bredenoord was voorzitter van de D66 afdeling in Utrecht. In de Eerste Kamer houdt zij zich behalve met het algemene beleid bezig met volksgezondheid (medische ethische vraagstukken, zorg).

D66
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornamen (roepnaam)

Anne Lydia (Annelien)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 1 augustus 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66), vanaf 2000

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/7)

  • universitair (hoofd)docent (bio)medische ethiek, UMCU (Universitair Medisch Centrum Utrecht), Universiteit Utrecht, van oktober 2008 tot 1 februari 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 3 oktober 2018
  • hoogleraar ethiek van biomedische innovatie, Universiteit Utrecht/UMC Utrecht, vanaf 1 februari 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 24 januari 2019
  • fractievoorzitter D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • voorzitter Raad van Toezicht Metropole Orkest, vanaf 1 januari 2018
  • lid bestuur ZonMW, vanaf juni 2018

vorige (2/6)
  • voorzitter Ethische Commissie International Society for Stem Cell Research (ISSCR), van 2015 tot 2018
  • NIAS Lorentz Wetenschappelijke Adviesraad, van 1 april 2015 tot 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Zij richt zich als wetenschapper op ethische vragen rond nieuwe, vaak controversiële biomedische technologie, zoals stamcelonderzoek, genetica en biobanken en zoekt in haar werk steeds de samenwerking met andere disciplines.
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.