Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Mr. D.J.H. (Diederik) van Dijk

foto Mr. D.J.H. (Diederik) van Dijk
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Diederik van Dijk (1971) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor de SGP. Sinds 1 april 2018 is hij tevens directeur van de prolifeorganisatie NPV (Nederlandse Patiëntenvereniging). Daarvoor was hij beleidsmedewerker buitenlandse zaken, defensie en infrastructuur en milieu van de SGP-Tweede Kamerfractie.

SGP
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

(Diederik)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Driebergen-Rijssenburg, 22 november 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • beleidsmedewerker buitenlandse zaken, defensie, Europese zaken en infrastructuur en milieu, SGP-Tweede Kamerfractie, van 1 september 1996 tot 1 januari 2016
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015
  • directeur NPV (Nederlandse Patiëntenvereniging), vanaf 1 april 2018

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter Platform voor het leven, vanaf 1 april 2018
  • lid dagelijks bestuur coalitie Van betekenis tot het einde, vanaf 1 april 2018

vorige (2/12)
  • adviseur Stichting Vormingsactiviteiten Oost-Europa, vanaf 2014
  • lid Raad van Toezicht Lelie Zorggroep, van september 2015 tot 1 juli 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Hij was eerder Tweede Kamerkandidaat 2010 en 2012 en kandidaat bij de Europese verkiezingen 2014
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.