Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. T. (Tanja) Klip-Martin

foto Drs. T. (Tanja) Klip-Martin
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Tanja Klip (1954) is sinds 12 juli 2016 lid van VVD-fractie in de Eerste Kamer. Zij is sinds 2013 dijkgraaf van het waterschap Vallei en Veluwe en was daarvoor onder meer wethouder in Coevorden en gedeputeerde in Drenthe. Mevrouw Klip is opgeleid als kunsthistorica en werkte onder meer bij het Noord-Brabants Museum. Als Eerste Kamerlid voert zij onder meer het woord over energie/mijnbouw, klimaat, waterstaat en infrastructuur en onderwijs en wetenschappen.

VVD
in de periode 2016-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Tanja (Tanja)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 30 maart 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Gedeputeerde Staten (onder meer belast met bodem en ondergrond, lucht, milieu, ontgrondingen, water en waterschappen, klimaat en energie, cultuur en personeel en organisatie) van Drenthe, van 9 februari 2005 tot 1 maart 2013
  • dijkgraaf waterschap Vallei en Veluwe, vanaf 1 maart 2013
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 juli 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/32)
  • voorzitter jury WOW-prijs, van 1 januari 2017 tot 1 januari 2018
  • lid jury Gouden Piramide (Rijksprijs), van 1 januari 2018 tot 1 januari 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Groeide op in Delft. Woont sinds 1994 in Drenthe.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.