Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Mr. C.J.L. (Chris) van Dam

foto Mr. C.J.L. (Chris) van Dam
vergrootglas
bron: Website CDA.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jurist en voormalige officier van justitie, die vier jaar een gerespecteerd Tweede Kamerlid voor het CDA was. Begon zijn loopbaan als manager bij de politie in de regio Haaglanden en was plaatsvervangend hoofdofficier van justitie in Amsterdam en Den Haag. In de Kamer woordvoerder politie, openbaar ministerie, rechtspraak, grensbewaking, rechtsbijstand, rampenbestrijding en grotestedenbeleid. Verwierf echter vooral prestige door zijn voorzitterschap van de ondervragingscommissie die de kinderopvangtoeslag­affaire onderzocht en daarover een snoeihard rapport uitbracht. Kreeg niettemin geen verkiesbare plek op de kandidatenlijst en zag een poging stranden om via voorkeurstemmen herkozen te worden.

CDA
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Christiaan Jan Lodewijk (Chris)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wilp (gem. Voorst, Gld.), 9 juli 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • plaatsvervangend hoofdofficier Openbaar Ministerie te Amsterdam, van 1 mei 2014 tot 1 februari 2016
  • plaatsvervangend hoofdofficier Openbaar Ministerie te 's-Gravenhage, vanaf 1 februari 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Advies, BvTF (Bureau voor toegepaste filosofie), vanaf 1 april 2020

vorige (2/3)
  • voorzitter bestuur wijkvereniging Vogelwijk te 's-Gravenhage, van december 2012 tot februari 2016
  • lid Raad van Toezicht Master Risicomanagement, Universiteit Twente, van 1 mei 2015 tot 17 maart 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van april 2017 tot 25 september 2018
  • voorzitter parlementaire ondervragingscommissie kinderopvangtoeslag (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 juli 2020 tot 31 maart 2021

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2018 de initiatiefnota "Ruimte voor > vertrouwen > in blauw op straat" (34.928)

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 2007 landelijk OM-projectleider Landelijk Beslaghuis

uit de privésfeer
Zijn echtgenote is leerkracht in het basisonderwijs

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 20 januari 2020.