Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Mr. R. (Rens) Raemakers

foto Mr. R. (Rens) Raemakers
vergrootglas
bron: D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Rens Raemakers (1991) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Vanaf 26 oktober 2021 wordt hij vanwege gezondheidsredenen tijdelijk vervangen. Eerder was hij in de periode januari tot mei 2020 tijdelijk op non-actief. De heer Raemakers werkte bij een managing adviesbureau en was fractievoorzitter van D66 in de raad van de gemeente Leudal. Voorts was hij secretaris van D66 in Limburg. De heer Raemakers houdt zich als Kamerlid onder meer bezig met jeugdzorg en jeugdcriminaliteit. Hij was lid van de parlementaire commissie aardgasproblemen Groningen.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Rens (Rens)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Neer (Lb.), 27 maart 1991

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid gemeenteraad van Leudal, van 27 maart 2014 tot 23 maart 2017
  • juridisch medewerker gemeente Brunssum, van juni 2016 tot januari 2017 (gedetacheerd via Maandag Maastricht)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 14 januari 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 mei 2020 tot 26 oktober 2021

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X van de Kieswet in de periode 22 januari tot 13 mei 2020 tijdelijk vervangen door Marijke van Beukering.
  • Wordt op grond van artikel X van de Kieswet sinds 27 oktober 2021 tijdelijk vervangen door Fonda Sahla

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • trainer/coach voetbalteam RKSVN (Rooms-Katholieke Sportvereniging Neer), vanaf augustus 2016

afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 april 2021 tot oktober 2017

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Maakte zich sterk voor een kindervragenuur in de Tweede Kamer. Het eerste werd op 20 november 2018 gehouden.
  • Diende in 2018 een initiatiefwetsvoorstel in over de keuze van ouders bij kinderopvang tussen kindercentra die wel of niet kinderen toelaten die niet deelnemen aan het rijksvaccinatieprogramma (35.049)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Kreeg op 18-jarige leeftijd kanker, waarvan hij genas

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 6 maart 2020.