Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

R.R. (Roy) van Aalst

foto R.R. (Roy) van Aalst
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Roy van Aalst (1983) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor de PVV. Hij is eigenaar van een metaalbedrijf in Enschede en was lid van de Provinciale Staten van Overijssel. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met infrastructuur en milieu. Hij was verder lid van de ondervragingscommissie kinderopvangtoeslag.

PVV
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Roelof Roy (Roy)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Enschede, 28 maart 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • eigenaar metaalbedrijf "Renokap VOF" te Enschede, vanaf 2011 (gevelbekleding voor woningen en bedrijven)
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 26 maart 2015 tot 23 mei 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid Raad van Bestuur MAROY Holding B.V., vanaf 1 januari 2019
  • lid Raad van Bestuur HEROY Holding B.V., vanaf 1 januari 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid tijdelijke commissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 2020 tot februari 2021 (voorbereiden parlementaire enquëte)
  • lid parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 februari 2021 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2019 samen met zijn fractiegenoten Alexander Kops en Dion Graus een initiatiefwetsvoorstel in houdende een noodregeling over stikstof. Het wetsvoorstel werd door de Tweede Kamer verworpen. (35.333)
  • Bracht in 2020 samen met Lilian Helder de initiatiefnota "Geen plaats voor geweld in het openbaar vervoer" uit (35.630)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.