Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. A.C. (Alexandra) van Huffelen

foto Drs. A.C. (Alexandra) van Huffelen
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Alexandra van Huffelen (1968) is sinds 11 juni 2019 lid van de D66-Eerste Kamerfractie. Zij was wethouder voor onder meer duurzaamheid in Rotterdam. Sinds 2014 is zij algemeen directeur van het Amsterdamse Gemeentelijke Vervoersbedrijf. Eerder was zij werkzaam in de energiesector en interim-manager bij "De Publieke Zaak". Mevrouw Van Huffelen houdt zich als Eerste Kamerlid bezig met economische zaken en klimaat en financiën. Zij is tevens fractiesecretaris.

D66
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Alexandra Carla (Alexandra)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 21 juli 1968

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66), vanaf 1989

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • wethouder (voor duurzaamheid, binnenstad en buitenruimte) van Rotterdam, van mei 2010 tot mei 2014
  • algemeen directeur GVB (Gemeentelijk Vervoerbedrijf) Amsterdam, vanaf 1 juni 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Policy Board UITP - Union International des Transports Publics, vanaf 1 januari 2015
  • lid Mobiliteitstafel Klimaatakkoord, vanaf 20 maart 2018

vorige (2/12)
  • lid Bestuursadviescommisie (klankbordgroep) VNCI, van 1 maart 2015 tot 26 maart 2019
  • voorzitter Fietsersbond, van 1 mei 2015 tot 1 mei 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Verloor in 2013 met 460 stemmen de strijd om het voorzitterschap van D66 van Fleur Gräper
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.