Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Dr. P.M.L. (Paul) Frentrop

foto Dr. P.M.L. (Paul) Frentrop
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Paul Frentrop (1954) is sinds 11 juni 2019 lid van de FVD-Eerste Kamerfractie. Hij was journalist en later werkzaam in de financiële sector. In 2011-2014 was de heer Frentrop hoogleraar aan Nyenrode Business Universiteit. Verder was hij enige maanden interim-voorzitter van FVD. De heer Frentrop is voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

FVD
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Paul Marie Louis (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 18 maart 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
FVD (Forum voor Democratie), vanaf 2016

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • hoogleraar corporate governance & capital markets, Nyenrode Business Universiteit, van september 2011 tot augustus 2014
  • adviseur governancevraagstukken, vanaf september 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • lid Raad van Toezicht Grant and Eisenhofer ESG Institute, vanaf 1 mei 2017
  • voorzitter Raad van Commissarissen "De Grote Voskuil Capital" BV, vanaf 1 mei 2019

vorige (2/6)
  • lid bestuur Stichting FORsettlement, van april 2016 tot november 2018
  • lid Raad van Commissarissen "De Grote Voskuil Capital" BV, van januari 2018 tot 1 mei 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 2 september 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.