Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

J.W.E. (Jeroen) de Vries

foto J.W.E. (Jeroen) de Vries
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jeroen de Vries (1971) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Hij werd gekozen voor FVD, maar sloot zich in augustus 2019 aan bij de fractie-Otten. De heer De Vries was makelaar en werkzaam in de financiële sector en werd in maart 2017 persvoorlichter van de Tweede Kamerfractie van FVD.

FVD, fractie-Otten (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Jeroen Willem Egbert (Jeroen)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 9 februari 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
FVD (Forum voor Democratie), tot 20 augustus 2019

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Otten, vanaf 19 augustus 2019

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • bedrijfsadviseur bij makelaardij "Engel & Völkers" te Amsterdam, vanaf januari 2015
  • persvoorlichter FVD-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van maart 2017 tot juni 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • penningmeester Sportclub A.S.V. Arsenal te Amsterdam, januari 2017

afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorziter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 juni 2019 tot 2 september 2019

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.