Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

S.M. (Saskia) Kluit M.Sc

foto S.M. (Saskia) Kluit M.Sc
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Saskia Kluit (1973) is sinds 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-Eerste Kamerfractie. Zij is sinds 2015 directeur van de Fietsersbond en sinds 2009 werkzaam bij die organisatie.

GroenLinks
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

(Saskia)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlemmermeer, 26 mei 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • directeur Fietsersbond, van 1 november 2009 tot 1 oktober 2015
  • penningmeester Fietsplatform, vanaf 1 oktober 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter energiecoöperatie "Engerie-U" te Utrecht, van september 2010 tot oktober 2014
  • lid bestuur ODE, van april 2010 tot oktober 2011 (landelijke vereniging van burgers en coöperatieve zelfopwekkers voor duurzame energie)

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Dutch Cycling Embassy, van januari 2014 tot mei 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.