Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

A.L.E. (Alfred) Arbouw

foto A.L.E. (Alfred) Arbouw
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Alfred Arbouw (1961) is sinds 11 juni 2019 lid van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hij was in 2002-2015 en, met een onderbreking van ruim een jaar, opnieuw tussen 2010 en 2018 wethouder in Breda. Hij was toen onder meer belast met stedelijke ontwikkeling en wonen. Eerder was de heer Arbouw militair attaché en beroepsofficier. De heer Arbouw houdt zich als Eerste Kamerlid bezig met defensie, buitenlands beleid, Europese zaken en infrastructuur en waterstaat.

VVD
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

(Alfred)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 26 juni 1961

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1991

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • tijdelijk adviseur Omgevingswet, ministerie van Infrastructuur en Milieu, van mei 2014 tot december 2014
  • wethouder (belast met stedelijke ontwikkeling, regio, public affairs) van Breda, van 2 september 2015 tot 7 juni 2018 (locoburgemeester)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Commissie van Toezicht Internationale School Breda, vanaf 1 augustus 2018
  • lid Raad van Advies Stichting GO Delta, vanaf 31 januari 2019

vorige
  • lid stuurgroep BrabantStad
  • formateur collegevorming gemeente Breda, van juli 2015 tot augustus 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.