Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

G. (Germ) Gerbrandy

foto G. (Germ) Gerbrandy
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Germ Gerbrandy (152) is sinds 11 juni 2019 het enige lid van de Eerste Kamerfractie van de OSF. Hij was vanaf januari 2013 tot dit voorjaar burgemeester van Achtkarspelen. Daarvoor was hij leraar en wethouder in de gemeente Wymbritseradiel. Gerbrandy is lid van de Fryske Nasjonale Partij (FNP).

OSF
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornaam (roepnaam)

Gerben (Germ)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hommerts (gem. Wymbritseradeel), 27 juli 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • FNP (Fryske Nasjonale Partij)
  • OSF (Onafhankelijke Senaatsfractie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid gemeenteraad van Súdwest-Fryslân, van 1 januari 2011 tot 14 januari 2013
  • burgemeester van Achtkarspelen, van 14 januari 2013 tot 7 februari 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019
  • fractievoorzitter OSF (eenmansfractie), Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Werkte een jaar op een kibboets in Israël
  • Hij was de tweede burgemeester van FNP-huize
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.