Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

N.L. (Liane) den Haan

foto N.L. (Liane) den Haan
vergrootglas
bron: Patricia Steur
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Liane den Haan (1967) is sinds 31 maart 2021 Tweede Kamerlid. Zij was als eenling voorzitter van de Tweede Kamerfractie van 50PLUS, maar splitste zich op 6 mei 2021 af van die partij en behield haar zetel. Zij werkte als manager en adviseur op het gebied van personeelswerving, was directeur van COC Nederland en directeur-bestuurder van ouderenorganisatie ANBO. Voorts was mevrouw Den Haan onder meer lid van de Sociaal-Economische Raad en gemeenteraadslid voor Progressief Woerden.

50PLUS, Fractie-Den Haan (ex-50PLUS)
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

Voornamen (roepnaam)

Natalia Liane (Liane)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Woerden, 24 augustus 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D66 (Democraten 1966), tot 2006
  • Progressief Woerden (combinatie van PvdA en GroenLinks)
  • 50PLUS, van augustus 2020 tot 6 mei 2021
  • partijloos, vanaf 6 mei 2021

lid tussentijds gevormde fractie(s)
Fractie-Den Haan (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 6 mei 2021

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/12)

  • directeur-bestuurder ANBO (Algemene Nederlandse Ouderenbond), van mei 2005 tot 1 september 2020
  • lid gemeenteraad van Woerden, van 2006 tot 11 maart 2010 (tot 2007 D66, daarna Progressief Woerden)
  • fractievoorzitter 50PLUS (eenpersoonsfractie), Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 maart 2021 tot 6 mei 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021
  • fractievoorzitter Fractie-Den Haan (eenpersoonsfractie), Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 mei 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Summa College, vanaf 1 april 2021 (MBO-scholen Noord-Brabant)

vorige (2/6)
  • lid algemeen bestuur Stichting Toekomstbeeld der Techniek, vanaf februari 2018
  • voorzitter Raad van Toezicht Florence, van januari 2020 tot oktober 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd op 17 augustus 2020 door het partijbestuur van 50PLUS voorgedragen als bestuurskandidaat voor het lijsttrekkerschap. Op 3 oktober 2020 werd zij met 52 procent van de stemmen door de leden gekozen. Haar voornaamste tegenstandster was Corrie van Brenk, die 42 procent van de stemmen kreeg.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.