2017 wordt een belangrijk verkiezingsjaar, niet alleen voor Nederland. Frankrijk en Duitsland staan ook op de drempel van verkiezingen. Onze eigen Geert Wilders staat er goed voor in de peilingen. In Frankrijk doet het Front National van Marine le Pen het uitstekend en het Duitse Alternative für Deutschland lijkt in populariteit te groeien. Allen zetten zich af tegen Brussel en voelen zich gesterkt door de zege van Donald Trump in de Verenigde Staten. Leidt hun euroscepsis het einde van de Europese Unie in?
Adriaan Schout, Europa-expert van Clingendael, liet in een mini-college zien voor welke uitdagingen de EU staat en welke kant het met de EU opgaat. Is de huidige EU nog wel houdbaar?
Vervolgens gingen Kees Verhoeven, Kamerlid voor D66 en woordvoerder Europa in de fractie, Esther de Lange, Europarlementariër van het CDA en PvdA-Europarlementariër Agnes Jongerius met elkaar in debat.
Het gesprek stond onder leiding van Anke Truijen, Europa-verslaggever van BNR. Samen gingen ze in op de vraag hoe de EU moet veranderen en wat de plannen zijn voor de verkiezingen volgend jaar.
Inhoud
De redacties van Europa Nu en Parlement en Politiek hebben alle relevante informatie over dit onderwerp op een rij gezet in een factsheet.
Haagsch College is een initiatief van Newscollege waarbij het Montesquieu Instituut één van de partners is. Vanuit het hart van politiek Den Haag geven belangrijke hoofdrolspelers en de beste analisten colleges over de thema’s die het nieuws beheersen.
Hier vindt u een overzicht van de Haagsch College lezingen die reeds zijn geweest. Meer informatie over de aankomende colleges en de organisatie van het Haagsch College vindt u hier.