Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. K. (Kees) Verhoeven

foto Drs. K. (Kees) Verhoeven
vergrootglas
bron: D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Bijna elf jaar een vooraanstaand en goed aangeschreven Tweede Kamerlid van D66, met grote belangstelling voor digitalisering en cyberveiligheid. Was twee jaar vicefractievoorzitter en tevens enkele keren campagneleider. Voor hij Kamerlid werd directeur van de regio Amsterdam van MKB Nederland. Hield zich in de Kamer dan ook enige tijd bezig met economische onderwerpen, zoals marktordening en mededinging. Later waren zaken waarover hij sprak onder meer mediabeleid, luchtvaart, auteursrecht, Europese zaken, inlichtingendiensten en digitalisering. Als ondervoorzitter van een Kamercommissie over de digitale toekomst zette hij ICT nadrukkelijk op de kaart. Was verder voorzitter van de onderzoekscommissie huurprijzen. Zorgde voor wetgeving om de bijzondere strafbepalingen over majesteitsschennis te schrappen en over verdere zondagsopenstelling van winkels.

D66
in de periode 2010-2021: lid Tweede Kamer, spreker MI-activiteit

1.

Voornaam (roepnaam)

Kees (Kees)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 25 april 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66), vanaf 2007

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • directeur MKB-Nederland, regio Amsterdam, van augustus 2006 tot juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 31 maart 2021
  • eigenaar/adviseur Bureau Digitale Zaken, vanaf april 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • adviseur Digitale Transformatie bij de DDA en de FCA, brancheorganisaties voor datacenters en digitale connectiviteit, vanaf 1 augustus 2021

vorige (2/11)
  • lid stuurgroep inburgering Amsterdam, ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, van 2009 tot 2010
  • lid Ledenraad Amnesty International Nederland, van augustus 2010 tot 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • rapporteur voor de Brexit (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van maart 2017 tot december 2020
  • ondervoorzitter Tijdelijke onderzoekscommissie Digitale toekomst (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 juli 2019 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/12)
  • Bracht in 2019 een actieplan uit over digitale advertenties
  • Diende in 2019 een initiatiefwetsvoorstel in over kwetsbaarheid in geautomatiseerde werken door de overheid (Wet Zerodays Afwegingsproces) (35.257)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Woonde in zijn jeugd in het Zeeuwse Kloetinge

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.