Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. M. (Thijs) Berman

foto Drs. M. (Thijs) Berman
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Thijs Berman (1957) was van 20 juli 2004 tot 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement. Hij maakte namens de PvdA deel uit van de fractie van de Progressieve Alliantie van Socialisten en Democraten (S&D). De heer Berman was correspondent in Parijs voor diverse weekbladen en radioprogramma's en werkte ook enige tijd als journalist in Moskou. In het Europees Parlement hield hij zich vooral bezig met ontwikkelingssamenwerking. Hij was ook voorzitter van de delegatie voor betrekkingen met Afghanistan. In 2009 was de heer Berman lijsttrekker van de PvdA bij de Europese verkiezingen.

PvdA
in de periode 2004-2014: lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

Matthijs (Thijs)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Coevorden, 26 september 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

fractie Europees Parlement
  • Fractie der Europese Sociaal-Democraten, van 20 juli 2004 tot 14 juli 2009
  • Fractie van de Progressieve Alliantie van Socialisten en Democraten, vanaf 14 juli 2009

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • lid Europees Parlement, van 20 juli 2004 tot 1 juli 2014
  • zelfstandig adviseur op communicatiegebied
  • directeur Netherlands Institute for Multiparty Democracy (NIMD), vanaf 1 februari 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie landbouw en plattelandsontwikkeling, van juli 2004 tot september 2007
  • plaatsvervangend lid commissie regionale ontwikkeling, van juli 2004 tot februari 2007
  • lid parlementaire samenwerkingscommissie EU-Oekraïne, van september 2004 tot september 2007
  • plaatsvervangend lid commissie verzoekschriften, van mei 2006 tot juli 2009
  • plaatsvervangend lid begrotingscommissie, van februari 2007 tot juli 2009
  • plaatsvervangend lid tijdelijke commissie klimaatverandering, van 10 mei 2007 tot 8 oktober 2007
  • lid (tussen 2007 en 2009 ondervoorzitter) commissie ontwikkelingssamenwerking, van september 2007 tot 1 juli 2014
  • lid (tot 2009 plaatsvervangend) subcommissie mensenrechten, van september 2007 tot 1 juli 2014
  • lid (tot 2008 plaatsvervangend) Euro-Latijns-Amerikaanse parlementaire vergadering, van september 2007 tot juli 2009
  • plaatsvervangend lid paritaire parlementaire vergadering ACS-EU, van juli 2009 tot 1 juli 2014
  • plaatsvervangend lid commissie economische en monetaire zaken, van juli 2009 tot 1 juli 2014
  • plaatsvervangend lid commissie begrotingscontrole, van juli 2009 tot 1 juli 2014
  • voorzitter delegatie voor de betrekkingen met Afghanistan, van september 2009 tot 1 juli 2014
  • lid bijzondere commissie beleidsuitdagingen en begrotingsmiddelen voor een duurzame Europese Unie na 2013, van 17 juni 2010 tot 30 juni 2011

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

op het gebied van de EU (2/11)
  • Deed in 2013 namens het Europees Parlement onderzoek naar de besteding van Europese gelden in Egypte
  • Was in april 2014 hoofd van een EU-verkiezingsmissie in Afghanistan

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Hofvijver bijdragen

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.