Drs. R.W. (Raymond) Knops

foto Drs. R.W. (Raymond) Knops
bron: Rijksoverheid.nl

Raymond Knops (1971) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Eerder was hij sinds 26 oktober 2017 staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties in het kabinet-Rutte III. Deze functie werd van 1 november 2019 tot 14 april 2020 onderbroken, toen hij minister was op dit ministerie. De heer Knops was van 11 oktober 2005 tot 26 oktober 2017 Tweede Kamerlid voor het CDA (met onderbrekingen in 2006-2007 en in 2010). Hij was in 1999-2005 wethouder van Horst aan de Maas en daarvoor beroepsofficier. In 2011-2014 was de heer Knops voorzitter van de vaste commissie voor Europese Zaken. Hij was voorts fractiesecretaris en woordvoerder buitenlandse zaken, defensie en wonen. Als Kamerlid houdt hij zich bezig met politie, justitie (OM, rechtspraak), grensbewaking, rampenbestrijding en MH17.