Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Drs. H.J. (Henk Jan) Meijer

foto Drs. H.J. (Henk Jan) Meijer
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Henk Jan Meijer (1951) is sinds 11 juni 2019 lid van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hij was van 1 augustus 2000 tot 1 september 2019 burgemeester van Zwolle. Daarvoor was hij wethouder van onder meer verkeer en vervoer en binnenstad van Den Haag. De heer Meijer, die planoloog is, begon zijn loopbaan bij het secretariaat van de Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening. In de Eerste Kamer houdt hij zich vooral bezig met infrastructuur, waterstaat en ruimtelijke beleid, klimaat en justitie en veiligheid.

VVD
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Henk Jan (Henk Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wassenaar, 5 augustus 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1970

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • wethouder (van verkeer en vervoer, binnenstad en monumentenzorg resp. beschermde stadsgezichten) van 's-Gravenhage, van 1 mei 1990 tot 1 augustus 2000 (loco-burgemeester in 1994-2000)
  • burgemeester van Zwolle, van 1 augustus 2000 tot 1 september 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • voorzitter Cultuurprijs Overijssel, vanaf 1 juli 2019
  • voorzitter Raad van Toezicht Kennispoort regio Zwolle, vanaf 1 september 2019

vorige (2/18)
  • voorzitter G-27
  • vicevoorzitter Raad van Toezicht NICIS (Netherlands Institute for City Innovation Studies)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorziter vaste commissie voor Infrastructuur, Waterstaat en Omgeving (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 18 juni 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Als wethouder van Den Haag waren belangrijke projecten waarmee hij te maken had de tramtunnel in de binnenstad en de omvorming van de Hofpleinspoorlijn in een lightrailverbinding tussen Rotterdam en Den Haag
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.