Montesquieu Instituut: van wetenschap naar samenleving

Ir. A.W. (Anne-Wil) Lucas

foto Ir. A.W. (Anne-Wil) Lucas
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

In Friesland woonachtige ingenieur, die zes jaar voor de VVD in de Tweede Kamer zat. Hield zich met noordelijke nuchterheid bezig met dossiers op het gebied van beroepsonderwijs, volwasseneneducatie, economische topsectoren, technologie, innovatie, wetenschapsbeleid, biotechnologie en regionaal beleid. Was voor zij in de Kamer kwam als ruimtelijk adviseur werkzaam bij ingenieursbureau Oranjewoud en daarvoor onder meer in dienst van de Vereniging Natuurmonumenten. Sinds september 2016 is zij programmamanager bij StartupDelta.

VVD
in de periode 2010-2016: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Antoinette Wilhelmina (Anne-Wil)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Warnsveld, 10 januari 1975

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 7 september 2016
  • programmamanager Talent, Knowledge and Skills, StartupDelta, van september 2016 tot januari 2019
  • gebiedsdirecteur Kennispark Twente, vanaf november 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid bestuur BeStart, acceleratorprogramma voor circulaire economie in Friesland, vanaf september 2015
  • voorzitter Raad van Toezicht Innofest, vanaf september 2020

vorige
  • voorzitter Peuterspeelzaal Bakkeveen, van 2006 tot 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid commissielid (gemeenteraad van Opsterland), van 2008 tot 2010

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting "De Jonge Onderzoekers", vanaf september 2014
  • lid Comité van Aanbeveling voor de Noorderlingen, vanaf september 2014

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.